Dvere

Dvere sú prvým nábytkom vo Vašom dome. Či už ide o interiérové dvere alebo exteriérové dvere, sú dominantným prvkom v našom bývaní a svojím dizajnom charakterizujú celkový výraz interiéru a exteriéru. Vo všeobecnosti dvere chránia naše súkromie. Sú na ne kladené vysoké nároky v oblasti spoľahlivosti, bezpečnosti a dlhej životnosti, a preto treba dbať na ich správny výber.

Hliníkové dvere

Hliníkové dvere sa dostávajú čoraz viac do popredia a hodia sa tak ako na rodinné domy, tak aj na veľké stavby. Ich hlavnou výhodou je jednoduchá údržba a dlhá životnosť, pretože odolávajú poveternostným podmienkam. Ďalšími výhodami sú malá tepelná rozťažnosť profilov a ich výborná statika, pričom ich môžeme používať aj v prípadoch, kde končia možnosti plastových dverí. Na výrobu hliníkových dverí používame profilový systém Cortizo (https://www.cortizo.com/) a Yawal (https://www.yawal.com/cz/) Systémy v sebe ukrývajú viacero možností a štandardov podľa výberu zákazníka. Skladá sa z viacerých profilových radov, ktoré sa líšia podľa účelu použitia. Hliníkové dvere vyrábame v širokej farebnej škále podľa vzorkovníka RAL a rôznych drevodekoroch

.

Vysokú kvalitu a bezpečnosť dverí nám elegantne zabezpečí špičkové kovanie od spoločnosti GU – viacnásobné uzamykacie systémy Secury automatic. Takto spojíme bezpečnosť a komfort obsluhy celkom automaticky. S dodatočnými uzamykacími prvkami v hornej a dolnej oblasti dverí ako aj s individuálnymi riešeniami pre každú montážnu situáciu.

 

Pri dverách však netreba zabúdať na ich estetiku.Dosiahneme ju použitím kvalitných dverných výplní od spoločnosti GAVAplast (gavaplast.sk). Pri hliníkových dverách je dôležitá ich tuhosť a preto používame hliníkové dverné výplne, ktoré vydržia naozaj veľké zaťaženie. Môžme použiť aj HPL dverné výplne, ktorých tuhosť je nižšia, ale sú tiež pevné a nepodliehajú deformáciám. Štandardne používame dverné výplne s hrúbkou 40 mm, ale v ponuke máme aj tenšie aj hrubšie výplne. Pre zlepšenie tepelnoizolačných vlastností dverí odporúčame čo najväčšiu hrúbku dvernej výplne podľa možností profilového systému.

 

Konečnú eleganciu dverí dosiahneme použitím dverových kľučiek a madiel moderného dizajnu v rôznorodom farebnom prevedení. Vysoká kvalita použitých materiálov zaručuje dokonalú funkčnosť a vzhľad dverí.

Interiérové dvere

Interiérové dvere už dávno  prestali plniť iba technickú funkciu uzatvárania prechodov medzi jednotlivými miestnosťami, ale stali sa dôležitým estetickým a výrazovým prvkom pri tvorbe interiéru. Tak ako postupne ustúpila uniformnosť tvorby interiérov a na trh sa dostali nové nápady pretavené do nových výrobkov, začali aj zákazníci postupne zvyšovať nároky na svoje dvere a okrem samotnej funkčnosti sa začali čoraz viac zaujímať aj o ich vzhľadové – estetické vlastnosti.

Vchodové dvere

Neodmysliteľnou súčasťou každého domu sú vchodové dvere, ktoré nechajú prvú správu o Vás návštevníkom či klientom. Ich úlohou je chrániť a reprezentovať. Dvere musia sedieť k farbe a fasáde domu, ale musia byť kvalitné a hlavne bezpečné. Sú na ne kladené vysoké nároky v oblasti spoľahlivosti, bezpečnosti a dlhej životnosti, a preto treba dbať na ich správny výber.

 

Dverové výplne hliníkové – viac info na www.gavaplast.sk/sk/hlinikove-dvere a www.perito.cz/produkty/hlinikove-vchodove-dvere/

Dverové výplne HPL – viac info na www.gavaplast.sk/sk/hpl-dvere a www.perito.cz/produkty/hlinikove-vchodove-dvere/

Cortizo 4600

Nový systém zdvižno – posuvných dverí , ktorý poskytuje najvyššiu tepelnú izoláciu z celej rady ponúkaných posuvných systémov a vynikajúce hodnoty tepelnej priepustnosti (Uw) už od 0.9 (W/m²K)

Táto maximálna energetická účinnosť sa dosiahne vďaka perfektnej kombinácii zóny prerušenia tepelného mostu  polyamidmi od 35 do 24 mm a penových profilov  z polyetylénu .  Kapacita zasklenia krídiel  dovoľuje použitie skiel hrúbky až 55 mm, kombinácie dvojitej komory  a trojitého skla, čím sa zabezpečí  vynikajúca tepelná izolácia,  najmä však zlepšenie ochrany proti hluku.
 
Možnosť veľkých rozmerov krídla  ho robí  ideálnym pre zasklenie veľkých plôch zaručujúc presvetlenie interiéru bez  obmedzenia maximálnych tepelných a akustických vlastností . 

Princíp fungovania je založený na montáži krídel s mechanizmom, ktorý umožňuje zároveň pri otváraní aj zdvih krídla a pri zatváraní jeho pokles, takže zatvorené dvere spočívajú na pozdĺžnych vnútorných a vonkajších tesneniach. Dvere je možné zaistiť v ľubovoľnej polohe čím sa zlepšuje vodotesnosť a akustická izolácia. Jedná sa teda o vzhľadovo robustný systém, ktorý zároveň pôsobí veľmi jemne svojou ľahkosťou otvárania a posúvania krídla. Koľajnica je vyrobená z nerezovej ocele, ktorá zabraňuje jej opotrebeniu.

 

HS Portál

Premyslené detaily posuvného kovania so zdvihom krídla HS PORTAL poskytujú netradičné pohodlie a komfort a vytvárajú otvorenú atmosféru plnú svetla.  Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je technika kovania HS PORTAL tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom. 

Výhody kovania HS PORTAL:

– Bezpečné, komfortné a pritom ľahko ovládateľné i pri hmotnosti krídla 400 kg

– Možnosť voľby vyššej odolnosti voči korózii s povrchovou úpravou Edelstahl-Look pre systém HS PORTAL, ktorý ako jediný produkt vo svojej triede touto špeciálnou ochranou disponuje

– Bezbariérový prah s tepelnou izoláciou vysoko prekračuje svojimi parametrami hodnoty požadované smernicou pre úspory energie

– Kľučkou ovládané štrbinové vetranie, zaručujúce optimálnu výmenu vzduchu, je súčasťou štandardnej zostavy kovania

– Odolnosť voči vlámaniu je modulová až po triedu bezpečnosti WK2

Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19 mm. Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak i vysoké nároky na úsporu nákladov a komfort bývania.

Pre dokonalé farebné stvárnenie posuvných dverí je k dispozícii rozsiahla paleta farieb kľučiek a krytiek kovania.

V ponuke je široký sortiment kľučiek: štandardné jednostranné kľučky, kľučky s otvorom pre cylindrickú vložku a obojstranné kľučky pre ovládanie aj z exteriérovej strany.

Obojstranná kľučka s plochou vonkajšou kľučkou je ideálna pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu.

Yawal DP180

DP 180 je systém, ktorý slúži na výrobu zdvižne posuvných okien a dverí pre vonkajšiu inštaláciu. Systém DP 180 je moderné riešenie, ktorého základom sú hliníkové profily s tepelnoizolačnými vložkami. Konštrukcia systému DP 180 znižuje tepelné straty budovy a tým aj prevádzkové náklady projektovaných objektov.

 Produkt je určený ako pre bytové objekty, tak pre verejné budovy. Šírka a výška dverného krídla môže dosahovať až 3300 mm, s hmotnosťou krídla až 440 kg. Veľká zasklenia sú identifikačným znakom moderného staviteľstva. 

Sklenené tabule montované pomocou hliníkových profilov pridajú každej konštrukciu na ľahkosti. Týmto možno dosiahnuť priehľadné bariéry, ktorá aj napriek svojej priehľadnosť tvorí premyslenú ochranu proti chladu, vetru, dažďu alebo slnečným lúčom.