Fasády

Ponúkame Vám tepelne izolovanú konštrukciu typu stĺpik-priečnik pre zvislé rovinné a polygonálne závesné steny a šikmé strechy. Alternatívne montážne stĺpiky pre presklenné fasády majú elementárny stavebnicový princíp. Vyznačujú sa vysokými technickými a izolačnými parametrami a sú zároveň cenovo dostupné. Sme schopní pripraviť individuálne riešenie pre potreby konkrétneho objektu. Voľbou pre tieto systémy získate špičkovú kvalitu, moderný dizajn a ekonomicky výhodné riešenie.Hliníkové fasádne systémy Vám ponúkame v rôznych stavebných hĺbkach a v širokej farebnej škále podľa vzorkovníka RAL a v rôznych možnostiach zasklenia.

Fasády

 
Nová generácia fasády, ktorá sa skladá zo základného systému a širokého sortimentu stĺpov a priečnikov ponúkajúca riešenia pre rôzne estetické a konštrukčné požiadavky architektonických projektov, prostredníctvom integrálnych riešení.  

Základné profily sú rozmerov od 16 mm do  250 mm pre stĺpy, a od 22.5 mm do  255.5 mm pre priečniky, a rovnako ako doplnkové príslušenstvo sú kompatibilné pre všetky nové fasády  CORTIZO. Kompletná sada týchto profilov a ich mechanických spojov dovoľuje realizáciu všetkých typov fasád (vertikálne, šikmé, s pravým uhlom 90º, polygonálne), a riešení pri zasklievaní sklami veľkých rozmerov a hmotností.
Fasáda TP 52 je tradicný systém fasády, známy tiež ako systém Stick. Upevnenie skla na nosné profily sa uskutočňuje priskrutkovaním prítlačnej hliníkovej lišty z  vonkajšej strany k prvku z tvrdeného plastu zabudovaným  na tento účel na stĺpy a priečniky. Sklo je tak týmto profilom, ktorý disponuje gumovými rozperami, aby sa zabránilo kontaktu sklo-kov,  upevnené zo všetkých štyroch strán. Prítlačná lišta a skrutky zostávajú ukryté pod súvislou vonkajšou krycou lištou. 
 
Maximálna veľkosť prerušenia tepelného mostu 30 mm, spolu s vysokou kapacitou zasklenia až 50 mm a možnosťou zasklievania sklami veľkej hrúbky a energeticky úspornými sklami dávajú tejto novej sérii systému fasád vynikajúce tepelné a akustické vlastnosti.
Vonkajšia viditeľná časť je rovnakej veľkosti ako vnútorná časť 52 mm.
 

Tento systém umožňuje navrhnout a zhotovit lehké rastrové obvodové pláště objektů.

Systém FA 50N patří do skupiny nejlepších obvodových plášťů dostupných na trhu, a to jak z hlediska tepelně izolačních a zvukově izolačních schopností, tak z hlediska vodotěsnosti a odolnosti proti zatížení větrem. Díky široké škále řešení, která systém nabízí, lze volně konstruovat fasádu z geometrického i barevného hlediska. Produkt prošel testováním v evropském výzkumném ústavu.