Okná

Vybrať to správne okno pre Váš dom alebo byt je jedným z prvých krokov ako si zabezpečiť útulný domov, tepelnú pohodu, ekonomickú a ekologickú prevádzku domu, ľahkú údržbu a bezstarostné používanie bez obmedzení. Pretože si nekupujete iba okno, ale s ním aj všetky tieto hodnoty. A preto nepodceňujte výber dodávateľa. Jednou z možností je aj naša spoločnosť PLASTTIME s. r .o.

Hliníkové okná

Hliníkové okná sú vysoko kvalitnými oknami, majú výborné technické a statické parametre a preto sa hodia ako na rodinné domy, tak aj na veľké stavby. Veľkou výhodou hliníkových profilov je ich malá tepelná rozťažnosť a výborná statika, pričom ich môžeme používať aj v prípadoch, kde končia možnosti plastových profilov. Na výrobu hliníkových okien používame profilový systém Cortizo (https://www.cortizo.com/) a Yawal (https://www.yawal.com/cz/), ktorý v sebe ukrýva viacero možností a štandardov podľa výberu zákazníka. Skladá sa z viacerých profilových radov, ktoré sa líšia podľa účelu použitia. Hliníkové okná vyrábame v širokej farebnej škále podľa vzorkovníka RAL a rôznych drevodekoroch.

Na zasklenie okien používame kvalitné izolačné dvojsklá alebo trojsklá plnené argónom a dosahujú koeficient prestupu tepla až do U=0,5W/m2K. Vďaka týmto parametrom si môžete byť istí úsporou nákladov na vykurovanie a mimoriadnymi zvukovo izolančnými vlastnosťami. Dodáva nám ich spoločnosť Glasko a ponúkame ich rôznych škálach prevedenia.(www.glasko.sk)

Kovanie hliníkových okien je dôležité z hľadiska kvality otvárania a zatvárania okien a tiež z hľadiska bezpečnosti. Používame certifikované nemecké kovanie od spoločnosti SIEGENIA-AUBI. Ide o nové celoobvodové kovanie Titan Af, inovačný systém kovania presviedča množstvom nových technolófgií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu. Premyslené detaily kovania umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane, tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, zaručujú trvalé ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné vďaka kovaniu Titan Af bezpečne otvárať a zatvárať. Titan Af umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov v 3. triede odolnosti voči vlámaniu.(www.si-au.sk/okenna-technika/c2bb-okenne-kovanie-titan-af)

Plastové okná

Ponúkame Vám kvalitné plastové okná vyrábané z nemeckého profilového systému Gealan (www.gealan.cz), ktorý Vám zabezpečí jedinečnosť a výnimočné pohodlie bývania, kde sa budete cítiť útulne a teplo. Poskytuje výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vysokú zvukovú izoláciu a odolnosť voči vlámaniu. Vytvára všetky predpoklady na dlhú životnosť okna. Plastové okná sú dodávané vo všetkých možných farbách a drevných imitáciách stupnice RAL.


Na zasklenie okien používame kvalitné izolačné dvojsklá alebo trojsklá plnené argónom a dosahujú koeficient prestupu tepla až do U=0,5 W/m2K. Vďaka týmto parametrom si môžete byť istí úsporou nákladov na vykurovanie a mimoriadnymi zvukovo izolačnými vlastnosťami. Dodáva nám ich spoločnosť Glasko (www.glasko.sk) a ponúkame ich v rôznych škálach prevedenia.


Kovanie plastových okien je dôležité z hľadiska kvality otvárania a zatvárania okien, a tiež z hľadiska bezpečnosti. Používame certifikované nemecké kovanie od spoločnosti SIEGENIA-AUBI. Ide o nové celoobvodové kovanie TITAN AF, inovačný systém kovania presviedča množstvom nových technológií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu. Premyslené detaily kovania umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane, tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, zaručujú trvalé ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné vďaka kovaniu TITAN AF bezpečne otvárať a zatvárať. TITAN AF umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov v 3. triede odolnosti voči vlámaniu.( www.si-au.sk/okenna-technika/c2bb-okenne-kovanie-titan-af )

Technológia so stavebnou hĺbkou 74 mm a ďalší vývoj v segmente stavebných hĺbok 70 mm zaisťuje vysokú úroveň stability s moderným funkčným sklom a vďaka viackomorovej konštrukcií zaisťuje väčšiu bezpečnosť, zvukovou izoláciu a tepelnou izoláciu. Univerzálnosť systému je zavŕšená priamočiarym dizajnom a sleduje tak minimalistický trend modernej architektúry.

 

 

 

 6 komorový profil – technológia STV

  stavebná hĺbka 74 mm

  výborná tepelná izolácia Uf=1,2W/m2K až Uf=1,0W/m2K

 – zasklenie izolačným dvojsklom alebo trojsklom

 – dvojité tesnenie

  prestup tepla cez celé okno s dvojsklom Uw=1,2W/m2K

 – prestup tepla cez celé okno s trojsklom Uw=0,97W/m2K

  zníženie orosovania skla

 

Technológia STV – systém vlepovaného skla do krídla

Jedná sa o revolučný systém vlepovaného krídla, tzn. o zlepenie skla a profilu krídla špeciálne pre tento účel vyvinutým lepiacim pásikom. Zlepením skla s profilom krídla sa prenáša tuhosť okennej tabule na krídlo a celkový systém sa sám stáva stabilnejším. To umožňuje výrobu doteraz nedosiahnuteľných veľkostí stavebných otvorov. V oblasti špeciálnych konštrukcií existuje možnosť výrazne zlepšiť tuhosť atypických tvarov okien /napr. šikmých/. )

Viac informácií nájdete na www.stv.gealan.de/site/index.php?lang=cz

 

– 6 komorový profil, pre pasívne domy

-stavebná hĺbka 83 mm

-výborná tepelná izolácia  Uf = 0,92 W/m2K/prestup tepla cez samotný rám/

-zasklenie len izolačným  trojsklom s prestupom tepla Ug=0,6 ,Ug=0,5

-tri tesnenia

-momentálne najlepší profil na trhu

-tento špičkový systém Vám ponúkame od 4/2016 aj

v prevedení s vlepovaným sklom,čo znamená lepšie statické

vlastnosti okien,izoláciu a to všetko v rovnakých cenách ako u klasického

 zasklenia

 

Viac informácií nájdete na www.s9000.gealan.de/site/index.php?lang=cz

PSK PORTAL – sklopno-posuvné okná a balkónové dvere

Ťažké ide ľahko – paralelný posuvný systém pre veľké sklenené plochy. Inteligentná technika kovania ponúka vyspelé konštrukcie pre sklopno-posuvné elementy, ktoré šetria miestom a poskytujú vysoký komfort ovládania.

Architekti si želajú mnohotvárnosť a neobmedzený priestor pre tvorivosť. Stavebníci viac svetla a pohodlia. Je tu jedinečné riešenie pre všetkých: sklopno-posuvné prvky s kovaním PORTAL PSK. 

Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla, s čím ale súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Inovácia technológií dosiahla cieľ programu PORTAL: Ťažké ide ľahko.


Sklopno-posuvné kovanie PORTAL PSK 200-Z plus s núteným ovládaním

Optimalizované pre veľkoplošné posuvné prvky s hmotnosťou 200 kg ohromuje kovanie PORTAL PSK 200-Z plus s núteným ovládaním skutočne premysleným a extrémne ľahkým systémom ovládania. Vďaka komfortnému nútenému ovládaniu nožníc je dokonca i veľké a ťažké krídlo možné sklápať a posúvať len jednou rukou. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy – otáčaním kľučky jednou rukou sa krídlo samé presunie zo sklopenej polohy do polohy zatvorenej (bez nutnosti zatlačiť krídlo obidvomi rukami do zatvorenej polohy). Vysoko pevné materiály použité na výrobu kovania umožňujú skonštruovať posuvné krídlo s hmotnosťou až do 200 kg, vďaka čomu je možné použiť špeciálne bezpečnostné a tepelnoizolačné sklá s vysokou hmotnosťou. Ideálna kombinácia kvality, estetiky, funkčnosti a prvotriedneho materiálu je evidentná. Je možné použiť i uzamykateľnú prevodovku v kombinácii so štandardným medzikusom, ktorá je uzamykateľná aj v sklopenej polohe. Zdokonalenú kvalitu kovania PORTAL PSK plus pocítite už pri prvom dotyku kľučky. Jedinečný dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne variácie farebného stvárnenia. V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou kľučkou plochou, ktoré sú vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu. Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu.

Sklopno-posuvné kovanie PORTAL PSK 160 plus bez núteného ovládania

Moderné sklopno-posuvné dvere poskytujú veľkorysý priestor pre život a vyššiu kvalitu bývania. Prinášajú viac svetla, slobody a komfortu do Vášho domova. Špeciálne vyvinuté pre malé a stredne veľké krídla umožňuje kovanie PSK PORTAL 160 plus vďaka vyvinutej technológii jednoduchú a nekomplikovanú obsluhu. Po otočení ergonomicky tvarovanej kľučky o 90 stupňov je možné krídlo presunúť do sklopenej polohy. Ďalším otočením sa krídlo dostane do posuvnej pozície. Krídlo je pri zatváraní nutné zatlačiť do rámu a zaistiť kľučkou. K dispozícii sú jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky a obojstranné kľučky s otvorom pre cylindrickú vložku s vonkajšou kľučkou plochou (pre ovládanie aj z exteriérovej strany), vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu. Kovanie je štandardne dodávané s dielmi pre základnú bezpečnosť. Aj pri sklopno-posuvných kovaniach s všeobecnou základnou bezpečnosťou je tak vyvesenie krídla pri prípadnom vlámaní sťažené.