Zimné záhrady

Zimná záhrada je zasklená konštrukcia pričlenená k budove. Pri vhodnom zakomponovaní do fasády a hmoty objektu zimná záhrada harmonicky dotvára objekt. Plní obytnú a estetickú funkciu, t. j. rozširuje obytný priestor domu a zlepšuje kontakt človeka s prírodou. Zimná záhrada v dnešnej dynamickej a hektickej dobe umožňuje jej obyvateľom sa bez obmedzenia komfortu ocitnúť v ktoromkoľvek ročnom období uprostred prírody. Nemusí byť iba malým kúskom prírody s exotickou flórou a prípadne i faunou, ale plnohodnotnou časťou domu či bytu.

Na výrobu zimných záhrad používame profilový systém Ponzio (www.ponzio.pl/cz). Ponzio v sebe ukrýva viacero možností a štandardov podľa výberu zákazníka. Skladá sa z viacerých profilových radov, ktoré sa líšia podľa účelu použitia. Zimné záhrady vyrábame v širokej farebnej škále podľa vzorkovníka RAL a rôznych drevodekoroch. Na zasklenie zimných záhrad používame kvalitné sklá rôznych typov podľa požiadaviek zákazníka.

 

PONZIO PF 152 WG ZIMNÉ ZÁHRADY

Systém je navrhnutý pre zhotovenie zimných záhrad a iných priestorových konštrukcií . Konštrukciu strešnej plochy systému možno vykonať pomocou fasádnych profilou PF 152 alebo na základe profilov systému PF 152WG obrátenými krokvami .

Celok môže byť založený na stĺpcoch fasády, stĺpcoch okenných a dverných systémov, rovnako ako na zosilnených systémových stĺpikoch PF 152WG. Systém strešných krokiev umožňuje použitie štandardných zasklievacích líšt z okenných a dverných systémov . Spoje krokví s priečkami sú rovnaké ako v prípade fasády PF 152. Prvky strešných plôch sú upevnené pomocou kĺbových spojov na trámoch priečnika vedenými okolo steny a pomocou systémových spojov na trámoch odkvapu. Strešný systém je plne kompatibilný s odsuvnými, okennými a dvernými systémami z ponuky Ponzio .

Charakteristika:

– umožňuje kombinovať profily PF 152WG s ostatnými okennými a dvernými systémami

– umožňuje vytvoriť veľmi zložité a komplikované konštrukcie 

– zasklenie rôznymi typmi skla

– povrchová úprava práškovými polyesterovými farebnými náterovými hmotami.

– tesnenie zo syntetickej gumy EPDM 

– rohové pripojenie, skrutky, podložky sú z nerezu